İlişkilerde Yapılan Hatalar

0 62

Erkeler  çeşitli nedenlerden dolayı ikili ilişkilerde hatalar yapabilir. Ama erkeklerin ilişkide yaptığı hatalar  diye genellemek gerekirse bunların çoğu öz güven ile ilgilidir. Bu hatalar bazen öz güven patlaması yaşamalarından kaynaklanırken bazen de kendilerine güvenlerinin tam olmamasından kaynaklanır.Yani erkekler öz güven dozunu iyi ayarlamalıdır. İlişkiler de erkekler nedendir bilinmez şekilde maddi durumları iyi de olsa kötü de olsa bunu iyiymiş göstermekten mutluluk duyarlar. Her zaman erkeğin maddi durum olarak daha güçlü olması lazım gibi bir algı vardır. Çoğu erkek evlenmekten daha doğrusu sorumluluk almaktan korkar ve bunun üzerine bir sürü yalan söyleyebilir. Aslında ne düşünüyorsa açık açık ifade edebilse belki korkacak bir şey olmadığını anlamaları daha kolay olur. Sinirlerine hakim olmayarak etraftakilere zarar vermekte ikili ilişkiler açısından genellikle erkeklerin yaptığı hatalardandır.

Kadınların İlişkide Yaptığı Hatalar

Bazen kadınlar hata yapmaz gibi gelse de kadınların ilişkide yaptığı hatalar olabilir. Genelleme olarak söylemek istenmese de kadınlar erkeklerin tahmin dahi edemeyeceği kadar ince düşüncelere sahiptir. Bu da genel olarak kadınları yıpratan bir durumdur. Karşısındaki kişinin de o denli ince düşünceye sahip olduğunu hayal etmekle kalır. Kadınlar bazen erkekleri anne gibi korumak, onlar gibi sahip çıkmak ister. Ancak bu yapılan son derece yanlış bir durumdur. Çünkü o erkeğin zaten bir annesi vardır. Yanında bir anne görmek istese şüphesiz annesinin yanında olurdu. Kadınlar ne kadar korksa da çıkacaklardan, geçmişini fazlasıyla merak eder. Bu durum iki tarafı da yıpratmaktan başka bir işe yaramaz.

İlişkide Yapılmaması Gereken Şeyler

Herkes ilişkide yapılmaması gereken şeyler olarak zihninde tutsa tüm ilişkiler sorunsuz devam etmez. En önemlisi aslına bakılırsa saygıdır. İki tarafta birbirine karşı saygısını yitirmezse ilişki güzel şekilde devam eder. Bir diğeri yalan söylememektir. Yalana başlandığında ilişkinin temel taşı yerinden oynar. Herkesin kendine özgü alanı olmalıdır.Kendi özgürlüğünüzden ödün vermemelisiniz. İkili ilişki yaşadığınız için her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Çok fazla ayrıntılara takılarak, karşı tarafa sıkıcı konuşmalar yaparak kendinizden uzaklaştırmayınız. Kıskançlığınızın dozunuz her zaman ayarlayabilmelisiniz. Kavga çıkmasın diye düşüncelerinizi, duygularınızı göz ardı etmemelisiniz. Çünkü o üzerini kapattığınızı düşündükleriniz aslında içinizde daha fazla büyüyerek  işin içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla