İlişkileri Bitiren Yalanlar

0 78

İlişkileri Bitiren Yalanlar

Bu durumu yaşamış olanın da yaşamamış olanın da bu konu hakkında belli belirsiz fikri vardır. Aslına bakarsanız yalan söyleyen içinde yalan söylenilen kişi içinde zor bir durumdur. Bu iki durumda olmayı kimsenin tercih etmeyeceği aşikardır. Yalan o anda durumu kurtarmak gibi görünse de işlerinizin daha da fazla karışmasına neden olur. Er ya da geç zaten o yalan ortaya çıkar. Atalarımızın da dediği gibi ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’. İlişkilerde söylenen yalanlar küçük büyük gözetmeksizin göz ardı edilmemelidir. İlişkilerde Yalan Affedilir mi? Affedilmez. Çünkü son olduğu söylendiği halde devamı mutlaka gelir. Zaten affetmiş olduğuna insan sadece kendini inandırır. Yoksa içinde fırtınalar kopsa da bir süre yatıştırır. Daha sonrasında mutlaka ilişkisini zedeleyecek o şüphe duygusunun üzerinden gelemeyecektir. Mutlaka bunları belirtecek sözlü ya da davranışlarıyla açık verecektir karşı taraf.

İlişkide Yalan Varsa      

Yalan varsa zaten o ilişkiden söz etmek mümkün değildir. İlişkinizin temel taşı güvendir. O temel taşı da yerinden oynatacak en güçlü cisim yalandır. Yalana bir kez başvurulduğunda devamı geleceğinden şüpheniz olmasın. Zaten ben “Yalanını affettim” diye düşünürseniz ancak ve ancak kendinizi kandırmış olusunuz. Eğer ilişkinizde yalan varsa ilişkinin pek sağlıklı ilerleyeceği söylenemez. Çünkü her söylenene eskisi gibi inanmayıp sürekli şüphe duymaya devam edeceksiniz. Bu da sizi psikolojik olarak fazlasıyla yoracaktır.

Yalan Söyleyen İnsan Düzelir mi?

Yalan Söyleyen İnsan Düzelir mi? Bir kere yalana başvurmayı deneyen kişi asla bunun peşini bırakmaz. Yalan söylemek kolaydır çünkü. Dürüstlük gibi kimilerine çok zor gelen bir durumu kabullenmek yalan söyleyen için çok zordur. Bu yüzden yalan söyleyen kişi düzelmez. Çevresindekiler yalan söyleyene inanarak onu daha büyük yalanlar söylemeye sevk edecektir. Bu yüzden de yalan söylediğini fark ettiğiniz kişilerden hızlıca uzaklaşarak tavrınızı ortaya koymalısınız. Tavrınızı belirtmediğiniz sürece aynı şekilde davranmaya, sizi kandırdığını düşünerek bu davranışları ortaya koymaya devam eder. Bu yüzden yalan söyleyen insan düzelir mi  diyenler için bunun deniz kenarındaki kum tanelerini saymak kadar imkansız olduğu söylenebilir.

 Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla