İlk Buluşma Tüyoları

0 63

                                                                

İlk buluşma tüyoları kadın ve erkek için önemi bir konu olsa gerek. Kadın da erkekte ilk buluşmaya giderken sade olduğu kadar şık olmalı. Giyiminize özenmiş ancak bir o kadar da özenmemiş şekilde giyinmemelisiniz. Mesela erkekler takım elbise giyip gitmemeli, kadınlar abartı elbiseler yerine günlük elbiseleri tercih etmeli. Kıyafet kadar önemli olan bir konu ise temizliktir. Kişisel temizliğinize fazlaca özen göstererek gitmelisiniz. Vücudunda dövmesi olan kişiler bunu karşı tarafın gözüne sokmaktan kaçınmalısınız. Belki çok az bir kısmının gözükmesi merak konusu dahi olabilir. Kadınlar çantalarınızı hazırlarken ufak parfüm, allık, dikkat çekici rengi olmayan ruj koymalısınız. Arada  makyaj tazeleyerek kendinizi iyi hissetmeyi sağlayabilir. Özellikle kadınlar ayakkabı seçimine dikkat etmelisiniz. Çünkü gün sonunda arkadaşınızın yanında topallayarak yürümek istemezsiniz.

İlk Buluşma 

İlk Buluşma çok özel olduğu kadar bir o kadar da risklidir aslında. İlk izlenim insanların karşılarındaki kişiler hakkında düşüncelerin oluşumu bakımından en önemli anlardır. Sizler de bunu avantaja çevirecek davranışlarda olmalısınız.  İlk buluşmada yemek yemek yerine kahve içmek daha kolay olacaktır sizin için. Çünkü yediğiniz yemekten tat almadığınız gibi rahatsız olduğunuzda çok belli olacaktır. Bu yüzden içecek kısmı her zaman sizin için kurtarıcı olur.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur?              

Öncelikle konuşmaya başlamadan önce kendinizi kesinlikle sakinleştirin. Çünkü kendinizi doğru ve düzgün ifade edebilmek için ilk şart bu. Daha sonra vücut diliniz de çok önemli. Gereksiz ve aşırı el-kol hareketleri yapmayın. İlk buluşmada ne konuşulur? sorusuna gelirsek; daha çok günlük hayattan, iş hayatınızdan, boş vakitlerinizde neler yaptığınızdan söz ediniz. İlk kez görüştüğünüz kişilere sır vermeyiniz. Ailenizle ilgili yaşanmış olan tartışmaları ilk tanıştığınız kişiyle paylaşmayınız.  Günlük hayattan bahsederken ortak olan ilgi alanlarınızdan bahsedip daha çok şey paylaşabilirsiniz. Örneğin iki kişi de kitap okumaktan hoşlanıyorsa hangi yazarları sevdiğini, hangi tür kitaplar okumaktan hoşlandığını, şiir okumak mı yoksa ona roman okumak mı daha cazip geldiğini  sorabilirsiniz.  Daha dikkatli konuşmalar yapmalısınız. Çünkü karşınızdaki kişiyi tanımıyorsunuz ve sizin hakkınızda ilk izlenimin kötü olmasını istemezsiniz.

 Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla