İNSANLAR NEDEN AŞIK OLUR

0 61

İNSANLAR NEDEN AŞIK OLUR

Geçmişten şu tarihimize kadar, yaşamış olduğumuz şu kısa hayatın en çok bölüm etabından tutundan, en az etabına dek tüm insanlar, bir olay olsun ya da herhangi bir en ufak olguya karşı birliktelik olabilme olayı beslemiştir. Geçmiş zamanın birden çok yerinde insanoğlu bir duruma karşı ya da herhangi bir olaya karşı sürekli bir biçim bağlılık ve birliktelik duyma ihtiyacı duymuştur. Bu konu böyleyken kimi kişilere göre öteye atılıp gereksiz bir biçimde görülse dahi insanoğlunun yaratılış doğasında aşk olayı kodlanmış bir biçimde var olmaktadır. Bizler de siz değerli okuyucularımıza bu içeriğini okumaya değmekte olan yazımızı sunmak istedik. İnsan, yani kadın ya da erkek olsun neden aşık olur ve niye bunu yapar, hususunu ele alıp, bilgimiz derecesinde sizlere sunmaya çalışacağız.

 

  1. İnsan Denilen Kavram Niçin Aşık Oluyor?

İnsan dediğimiz şey aslında kadın ve erkek olmakta olan iki farklı birer faktördür ve her ikisi de birbirine karşı olarak “ karşı cins “ olarak yaklaşmaktadır. İnsanlar, yani kadın ve erkek olsun; mantıklı bir biçimde bir şey yapamadığı zaman dahi birbirlerine karşı “ acaba bana aşık mı? “ diye, çeşitli soruları kafasında yürüttüğü gibi hatta birçok insan ise bu soruyu karşısında ki bayana ya da erkeğe sormuştur. Bunun sebebi ise karşı cinsinden çekinip, sadece kendi kafasında yaratmış olduğu, “ aca ben ona aşkımı söylersem yanlış anlar mı? “ sorusundan kaynakladır.

 

  1. Aşık Olma Durumunu Nasıl Anlayabilirsin?

Fiziksel bir biçimde yahut ruhsal olarak oluşmakta olan olgular sayesinde bir insanın aşık olup ya da olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer size karşı bir insan, bu kadın olsun ya da olmasın fark etmez; bir tür yaklaşım sergiliyor, sizin için uykusuz kalıp ve bunun sıra da durdur bir biçimde ağlama gibi istek hallerine giriyorsa, size karşı aşık olma durumu yüksektir.

 

  1. Aşk Tesli Olayı Niye Yapılmaktadır?

Aşk testi denilen olay aslında bir tür sizi aldatmacadan ibarettir. Çünkü, aşk testi kavramı sizin ona aşık olduğunuz kişinin, size karşıda aşık olup ya da olduğunu kesin bir biçimde yansıtmamaktadır. Aşık olduğunuz kişinin ya da bireyin size gerçek anlamda aşık olabildiğini anlayabilmeniz için, onunla olduğunuz zamanlarda, onun size karşı olarak sergilediği tavırları dikkate almanızdan ibarettir. Şayet, aşık olduğunu kişi siz, onun yanında iken ve size karşı ilgisiz bir tavır içerisinde ise bilin ki o size karşı bir aşk halinde değildir. Bu yazımızın asıl konusu olmakta olan “ İnsanlar Neden Aşık Olur” başlığı altında kısa bir madde şeklinde açıklamak gerekirse;

  • Bir insan, bu erkek ya da kadın olsun hiç fark etmeden, her zaman bir aşk, yani kendisine karşı bir türlü pozitif etken aramaktadır. Biz toplum olarak da bunun ismine “ aşk “ demişiz. Bu yüzden de her insanın aşık olma durumu gayet doğal ve olması gereken bir haldir.


Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla