İNSANOĞLU İÇİN AŞIK OLMA DURUMU

0 58

İNSANOĞLU İÇİN AŞIK OLMA DURUMU

 

Aşk olayını misalen az bir şey kırmızı rengine, diğer bir az bölümünü ise siyaha benzetebiliriz. Bunun sebebi ise aşık olma durumu içerisinde barındırmış olduğu kaoslu bir ruh hali şeklidir.

Aşık olmanın büyülü bir haldir ki kadın ya erkek olsun kendisini kendisinden geçirir. Kadın ya da erkek olsun konusunda tutarsız olması halinde bu duruma kendisi bile şaşırıp, kalır bazı zamanlar. Aşk canlı bir olaydır ve canlı olmakta olan bu aşk durumunun ise kendi içerisinde dönemleri ya da evreleri vardır. Aşık olma hali kadın ya da erkek olsun bireysel ya da kişisel olarak, kişinin almış olduğu eğitim durumu, yaşadığı çevrenin yapısı, yaşamış olduğu ülke içerisinde bölgenin koşulları ya da şartlarına değişkenlik gösterse bile genel anlamda aşık olma durumun aşağı yukarı durumları hep birbirlerine benzer haldedir. Her ne durumda ya da ne tür yerde olursa olsun, aşık olma durumu sözler eşliğinde söylenmektedir ve aşık olan kişi aşık olduğu kişiye karşı sürekli bir ulaşma peşindedir. Ona ulaşabilmek için birçok çeşitli yollar izler, bunu yaparken illa ki aracı olsun, mesaj olsun, mektup olsun, sms olsun türlü envaterler kullanabilmektedir.

Şu durumda asla unutulmaması gerekmekte olan bir husustur ki hiçbir şekilde aşk sonsuza dek sürecek bir olgu ya da olay durumu değildir. Sürmez, çünkü bu imkansızdır. Eğer aşk sonsuza kadar sürecek olursa bu doğa kanunlarına karşı aykırı olmakta bir durumdur. Bir insan yaşantısının son dönemi ölüm olayı ile sonlandığı gibi, aşk gerçeği de hiçbir zaman mutlu bir şekilde olmayacak ve bitmeyecektir. Fakat yine de aşk bitene kadar ki geçen süreç çok güzeldir ve asla unutulmaz. Biter ama unutulmaz. Aşk hususuna metafizik bir açıdan bakıldığı vakit bir aşk durumunun illa ki karşı bir cinse karşı olabilmesi beklenmez. Aşık olma olayı bazı zamanlar inandığınız ve kendinizi onda aramakta olduğunuz bir dövüş ya da kavga olayıdır. Bazı zamanlar evinizde beslediğiniz bir kendi olsun ya köpek veya çocuğunuz olsun, fark etmez… Aşk karşı cinse karşı olabilen bir olay olmayıp, her şeye karşı aşk durumu beslenebilmektedir. Yani, aşık olma durumu bir cinsiyetsiz kavramdır. Aşkın bir yaşı ya da sınırı olmaz ve ölçülemez de

 

Fakat bütün bu durumlara karşın aşkın kadın ya da erkek tarafınca farklı bakış açıları ve ciddi bir biçimde yaklaşımları bulunmaktadır. İnsanoğlu yetiştirilme şartları üzerine, toplum olayının kendisi üzerine dayatmış olduğu toplumsal rollere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de istisna olayları kaideyi bozmaz hesabı ile toplum ve yaşadığınız çevre sizi ya da bizi veya biz insanoğlunu ne kadar baskılasa da aşk asla değişmemektedir. Bu karşın olarak ise aşk kendi içerisinde imkansız bir tutku olayını ve doyumsuzluğu barındırmaktadır. Kısacası aşk olayının en ateşli olgusu erkek ile kadın arasında yaşanmaktadır. Ancak aşık olmak durumu bir kediye, bir köpeğe, çocuğunuz, bilgisayarınıza ya da hiç fark etmeyen bir olaya karşı olabilmektedir. Lakin aşk olayı her ne kadar en sonunda bitmekte olsa bile bir kadın ile erkek arasında yaşanmakta olan aşk ise diğerlerine nazaran daha uzun sürmektedir. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla