KADIN İLE ERKEK ARASINDA OLAN 12 FARK

0 71

KADIN İLE ERKEK ARASINDA OLAN BAZI FARKLAR

 

 1. Vücut Kokusu Farklılıkları

Erkek olan kişilerin vücut kokusu kadınlara göre daha fazla bir şekilde kendisini belli etmektedir.

 1. Saldırganlık Olayı

Erkek olan cinsiyetler kadınlara oranlara daha fazla saldırgan olabilme iç güdüsüne sahip olduklarından dolayı, bu duruma kadınlara göre daha fazla eğilimlidirler.

 1. Spor Yapma Durumu

Spor konusu söz konusu olunca erkekler, bayanlara oranlara daha hızlıdırlar, lakin bayan spor yapabilme konusunda hemen yılmayıp, erkeklere göre daha fazla dayanıklıdırlar.

 1. Kan Akışı Durumu

Erkekler de 4,5 litre kan bulunurken, kadınlarda ise 3,6 litre miktarında kan bulunmaktadır. Erkeklerin kanları kadınlara göre daha koyu bir kıvama sahiptir. Ufak bir damlası bile 1 milyon adet kan hücresi taşımaktadır. Toplam olarak ise erkeklerde 1 santimetreküp miktarı kanda 5 milyon adet kadar alyuvar bulunmaktadır. Bu durum ise kadınlara bakış yüzde yirmilik oranda bir fazlalık göstermektedir. Erkeklerin tansiyon oranı kadınlara bakış daha yüksek olmaktadır. Yani, erkeklerde tansiyon oranı 140/88 olurken, bayanlar da ise bu miktar 130/88 olmaktadır.

 1. Yüzme Yeteneği Olayı

Bayanlar derilerinde bulunmakta olan yağ tabakasını sebebi ile daha güzel ve profesyonel yüze bilmektedirler. Erkekler ise beden ısısı oranı kadınlardan daha fazladır.

 1. Yaş Dönümü Olayı

Bayanlar menopoz zamanlarında uykusuzluk, ateş gelmesi durumu, geceleri terleme olayı, kilo alma ya da vajina bölgelerinde kuruluk gibi olaylar yaşamaktadır. Erkekler ise andropoz ismi denilmekte olan yaş dönemi olayın hemen hemen hiçbir zaman bedensel bir olay yaşamamaktadırlar.

 1. Vücutta Üzerinde Su Olayı

Erkek bedeninde yüzde 60 ila 70 su bulunmaktadır. Bayan vücutlarında ki su oranıysa yüzdelik olarak 50 ile 60 arasında bir rakama tekabül etmektedir.

 1. Cinsel Organlara Ait Durum

Erkeklerde cinsel organ durumu bedenin dış bölümünde bulunup, kolay bir biçimde faydalanabilmektedir. Bu durum ise bayanda beden içerisine gizlenip, korunmuş durumdadır

 1. İskelet Olayı Hali

Erkeklerin omuz durumları kadınları oranlara daha geniş olmaktadır. Buna karşın olarak ise erkeklerin bacakları ve kolları daha uzun olup, kemikleri daha ağır bir biçimdedir. Yani erkeklerin eklemleri daha esnek bir durumdadır.

 1. Ses Tellerine Ait Olmakta Olan Durum

Bayanların ses telleri daha fazla kısa olduğun ötürü konuşurken sesleri daha tiz bir biçimdedir. Erkekler ise bluğ, yani ergenlik dönemi sonucunda ses telleri daha kalın bir hale gelmektedir.

 1. Ağırlık Notası Olayı

Kalça ile birlikte omuz iskelet durumu farklı olduğundan ötürü, bayanların ağırlık notası ismi verilmekte olan olayı, erkeklere göre daha aşağı kısımdadır.

 1. Duyu Organlarına Ait Olmakta Olan Durum

Bayanların işitme ve koklamaya ait olmakta olan durumları erkeklere oranla daha güçlü konumdadır. Buna karşılık olarak ise erkekler ışık gibi parlak olaylara karşı daha çok hassas durumdadır. Erkeklerin gözleri ayrıntılı olmakta olan durumları daha net bir biçimde seçebilmektedir.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla