KADINLAR NİYE BİRBİRLERİNİ KISKANIR

0 73

 

 

Kıskanma olayı kadın için geçerli olmakta olan bir olay olduğu gibi erkekler içinde aynı şey söylenebilir. Her bir insan, eğer aklı ve sağlı yerinde ise birbirini kıskanabilir. Bu doğa içinde en doğal olmakta bir durumdur. Peki, hal böyle iken en çok merak edilmekte olan kadınlar hem cinsi olan diğer kadınları neden ve niçin kıskanır konusunu bu makalemiz ve yazımız içeriğinde ele almaya çalışacağız.

Öncelikli olarak kıskançlık nedir ondan bahsedelim, kıskançlık karşıda ki kişide olmakta olan özelliklere karşı çekememezlik durumudur. Kıskançlık durumu karşı cinsinize karşı olmayıp, bunun yanı sırada erkek iseniz erkeklere karşı; kadın iseniz kadınlara karşı, yani hem cinslerinize karşıda olmaktadır.

Kıskançlık durumu olayı duygusal anlamda belirli olmakta olan düzeyde ise kabul edilebilir bir haldir. Ancak bu durum aşırı bir seviyeye ulaştığı vakit çekilemez bir duruma bürünmektedir. Hem cinsleriniz olsun, hem de farklı cinsler olsun çekilememe hali durumu aynıdır ve değişiklik göstermez. Kıskançlık durumu sık bir biçimde ve yoğun olarak yaşanmakta ise kişinin kendi kişiliğine de zarar verebilmektedir. Çünkü kıskançlık durumu genel olarak diğer farklı duygular ile birlikte karışık bir hal alarak büyümektedir.

Kıskançlık olayına en basit bir anlam ile “ imrenme duygusu “ ismini de verebiliriz. Bir kişinin başka bir karşı cinsi olsun ya hem cinsi olsun ona karşı imrende duygunun o kişiye kattığı yoğunluk ile öfke durumu, şiddet hissetme ya da daha geniş bir yelpazede farklı ve değişik duygu durumlarının birleşerek eşlik ettiği bir haldir diyebiliriz.

Hal ve durum yukarı da anlattığımız gibi olduğu bir kesinliktir ve bunun yanı sırada “ hem cins “ olarak nitelendirmiş olduğunuz “ kadınlarda olmakta olan “ kıskançlık durumu ve kavramı olayı da vardır. Yani bu durum bir kadının diğer bir kadını çekememe ve onu kıskanma durumudur.

Kıskanma olayı kadın ya da erkek olsun her bir insanın yaşaması gereken doğal ve normal bir olgudur. Ancak bu durum sağlıklı ve olması gerekmekte olan seviyesi aşıyor ise orada bir anormal hal vardır.

Kadınların kendilerine has olmakta olan duygu durum konumu vardır ve şayet bu duygu durum konumunda kıskançlık olayı varsa ki her kadının duygusunda “ kıskançlık “ olayı vardır. Lakin, bir kadın da olması gereken kıskançlık durumu olayı başka bir kadına karşı olarak, yani kendisi cinsine karşı olarak aşırı derecede olmakta ise burada psikolojik ya da psikolog anlamında araştırılması gerekmekte olan bir konu vardır. Çünkü normal bir kadın hem cinsi olan diğer bir kadını aşırı derecede kıskanamaz. Bu durumu normal bir insan dahi yapamaz. Ancak, aşk ya da sevdiği adam konusunda olsun bunun üzerine gitmek için hem cinsini kıskanabilir. Lakin, normal bir biçimde diğer konular ile alakalı olarak bir bayanın kendi cinsini ( hem cinsini ) kıskanması durumu ve hali psikolojik olarak normal olmayıp, bunun yanı sıra ise anormal bir durumdur.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla