Macera Seven Çiftler İçin Balayı Planı

0 64

Evlilik hazırlıkları, koşturmaca ve düğün telaşı derken sıra geldi en güzel ana. Evet balayından bahsediyoruz. Nasıl bir balayı isterdiniz? Her gece mum ışığında yemek yiyeceğiniz romantik bir balayı mı sizi mutlu eder? Yoksa romantizm bana göre değil, hayatımda eşimle birlikte bir defa balayına çıkacağım olmuşken en maceralısı olsun mu diyorsunuz? Korkusuzluk bizim ikinci adımız diyorsanız ekstrem sporlarla dolu bir balayı size en uygun olanı. Bungee Jumping, skydiving, rafting, canyoning, tüplü veya tüpsüz dalış gibi size bol adrenalin vadeden sporlarla balayınıza renk katabilirsiniz. Macera hedefinizi tam on ikiden vuracağınız yerleri gelin birlikte inceleyelim.

Yurtdışı Alternatifler

Balayınız için macera sporlarıyla harmanlanan bir hikaye mi yazmak istiyorsunuz? Yurt dışında balayına gidilecek yerler arasında birçok seçeneğiniz var. Biraz uzaklaşmayı göze alırsanız eğer size Malezya’yı şiddetle öneriyoruz. Özellikle tüplü dalış için Sipadan’ı tercih etmeli ve pek çok deniz canlısıyla bir arada yüzmenin tadına varmalısınız. Suda daha hareketli zamanlar geçirmek ve rafting yapmak istiyorsanız Kanada bunun için en ideal ülkelerden biri. Zira bu ülkede Magpie ve Ottawa Nehirleri gibi hem gözünüze hem de macera niyetinize hitap edecek nehirler var. Bu kadar heyecan size yetmedi mi? O halde yazının bundan sonrasını daha dikkatli okuyun. Bir köprü düşünün, yüksekliği 216 metre. Bacaklarınızdan bağlanıp buradan aşağıya bırakıldığınızda alacağınız hazzı ancak bunu yaparsanız bilebilirsiniz. Bungee Jumping denilince akla gelen en popüler yer Bloukrans Köprüsü. Güney Afrika’da yer alan bu köprüde her yıl binlerce kişi bu sporu yapıyor. Balayı için unutulmayacak bir deneyim olabilir.

Yurtiçi Alternatifler

Balayını yurtiçinde yapmayı planlıyorsanız eğer macera konusunda dünyanın diğer ülkelerinden aşağı kalır yanımız yok. Örneğin söz konusu rafting ise Dalaman Çayı, Çoruh Nehri ve Melen Nehri size ilk önereceğimiz yerler arasında. Üstelik namı sınırları aşan bu yerler yurtdışından da birçok ziyaretçi alıyor. Diğer bir adrenalin sporu olan yamaç paraşütü için de Kaş, Fethiye ve Nemrut Dağı akla ilk gelen yerler. Dalış yapmak isterseniz de size Çeşme Fener Adası, Fethiye Akvaryum Koyu ve Saroz Minnoş Adası’nı seyehat rehberinize ekleyebilirsiniz. Macera dolu bir balayı için bu alternatifleri değerlendirebilir ve eşinizle unutamayacağınız bir balayı geçirebilirsiniz.

 

 Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla