Nişan Organizasyonu İçin Önemli Detaylar

0 63

Değişen dünya kültüründen dolayı artık insanlar nişan organizasyonlarını düzenlerken daha küçük ve samimi planlar yapmaktadır. Hem daha ekonomik hem de zaman tasarrufu sağlayan evde nişan organizasyonu tercih edilmektedir. Günümüz şartlarında gelin ve damat bu planı yaparken bütçelerine göre evde nişan organizasyonunda optimal maliyeti belirlemek zorunda kalacaktır. Davetli sayısına, seçilecek süslemelere, aksesuarlara göre fiyat aralığı değişen organizasyonun minimum maliyeti 500 TL olarak hesaplanabilir.

Nişan Masasının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Evliliğe ilk adım olan nişan merasimi her gelin ve damadın hayalini süslemektedir. Peki evde nişan yapmaya karar veren çiftlerin nişan masasında olmazsa olmazları nelerdir? Birçok seçenek ile karşılaşan çift zevk ve tercihlerine, bütçelerine göre bir plan hazırlayabilirler. Nişan masası seçiminde eğer modern ve havalı bir görüntü seviyorsanız bol çiçekli ve balonlu; ama eğer nostalji seviyorsanız retro, vintage tarzı antika masalar seçerek üzerine gaz yağı lambası, eski telefon, mürekkepli kalemler, gelin ve damadın isimlerinin yazıldığı mühürler ile süsleyebilirsiniz.  Ayrıca üzerine mumlar, taze çiçekler, çiftin fotoğrafları, deniz kabukları, çiftin isimlerinin yer aldığı rozetler, renkli taş veya boncuklar eklenerek süslenebilir. Nişan masasının dışında arka fonda çok önemli bir detaydır. Güzel taşlarla ve yıldızlarla bir gökyüzü ambiyansı yaratılabilir.

Evde Nişan Organizasyonunda Atıştırmalıklar Nasıl Olmalıdır?

Eğer evde nişan organizasyonuna karar verdiyseniz her şeyi planladıktan sonra sıra yiyecek ve içeceklere gelmiştir. Evde nişan organizasyonunda atıştırmalıklar seçilirken davetlilerinde damak zevkleri düşünülerek bir şeyler hazırlanılabilir. Atıştırmalıkların seçiminde yöresel farklılıklar olabilir. Ama hafif, lezzetli renkli yiyecek ve içeceklerden oluşması daha iyi olabilir. Organizasyonda en önemli atıştırmalık içeceklerdir. Kişinin tercihine göre alkollü, alkolsüz ya da farklı yabani otların ve meyvelerin karışımından yapılan Osmanlı şerbetleri gibi farklı tercihler yapabilirsiniz. Osmanlı şerbetleri hem lezzet hem görüntü hem de sağlığa hitap etmektedirler. Bu yüzden tercihinizi şerbetlerden yana kullanabilirsiniz. Yiyecek kısmında ise farklı şekillerde kanepeler, cupcakeler, meyveli toplar, peynir ve zeytin çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bazı yörelerde yapılan nişan törenlerinde ise şerbetli tatlılar öne çıkabilmektedir.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla