Sokak Stili ile İkon Olan Ünlüler ve Tarzları

0 78

Dünyada ve ülkemizde birçok moda ikonu kıyafetleri ile trendler yaratmakta ve bu trendleri yenilemektedir. Günümüzde abiyede spor şıklığı olmaz, taytlar kilolu bayanlar tarafından giyilemez ve canlı renkler bir arada kullanılamaz gibi birçok tabu, ünlülerin günlük kıyafet kombinleri sayesinde yıkılmaktadır. Her giydiği ve her taktiği binlerce kişi tarafından taklit edilen bu ünlüler, modayı da şekillendirmektedir.

Stil ikonu olmak sadece iyi giyinmek değil, bunun yanı sıra giydiği kıyafetleri hal ve tavırları ile taşıyabilmektir. Moda dünyasına ilham veren ve örnek olan isimleri, bu unvanı taşımaya hak kazanırlar. Ülkemizde de stil ikonu unvanını verebileceğimiz birçok ünlü isim bulunmaktadır. Çoğu ünlü gerek günlük yaşantılarında giydikleri kıyafetler ile gerek sahne kıyafetleri ve takıları ile isimlerinden söz ettirmeyi başarmışlardır. Günlük hayatta sadelikten yana olan Türk ünlülerin sokak stili tercihleri, genel olarak spor giyinmekten yanadır. Oversıze kazaklar, mom jeanlar, havuç pantolonlar ve boyfriend gömlekler gibi herkesin dolabında bulunan parçalar ile rahat olmaktan yana olan ikonlar, kullandıkları ufak aksesuarlar ve yaptıkları küçük dokunuşlar ile şıklıklarından ise asla ödün vermemektedirler.

En Son Trend Moda Stil Önerileri

Ünlülerin stilistlerin ve stil sahibi yıldızların moda önerilerini dikkate alarak, küçük dokunuşlar yaparak daha zarif ve daha şık görünmeniz mümkündür. Son trend moda stil önerileri sıralamasını şu şekilde yapabiliriz.

*Dekolte kullanmayı seven kişiler sadece bir noktada kullanmaya özen göstermelidir. Dekolteye her alanda değilde tek bir bölgede yer vermeniz, daha gizemli görünmenizi sağlayacaktır.

*Dolabınızda mutlaka beyaz bir gömlek bulundurun. Beyaz gömlekler, her parçayla rahatlıkla giyebileceğiniz kurtarıcılardır.

*Dolabınızda bulunan parçalar siyah, kahverengi, gri ve lacivert gibi renk tonlarından oluşuyorsa mutlaka, kıyafetlerinizi canlandıracak aksesuarlar kullanmalısınız. Eğer bu renkler size çok cesur geliyorsa, içinde canlı tonlar bulunan natürel renkler seçerek de modaya ayak uydurabilirsiniz.

*Kadınların günlük hayatta da en sık yaptığı hatalardan biri topuk boyuna uygun olmayan pantolon seçimidir. Pantolon paçalarını, ayakkabılarınızın üstünden yaklaşık 1.5, 2 cm yukarıda tutarak daha uzun ve daha zarif bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

 

 Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla