Yaz İçin Kumsal Düğün Önerileri

0 69

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İzmir ilinin 80 km uzaklığında bulunan Çeşme ilçesi üç tarafı denizlerle çevrili yarımada üzerine kurulmuştur. Çeşme, kar beyazı ama içimizi ısıtan kumsalları, huzur veren turkuaz mavisi suları ve doğanın yeşili ile bir arada olan bumerang üçlüsü gibidir.

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Çeşme, gelin ve damat adaylarının da masal gibi düğün yapabilecekleri bir alan olarak listenin en başında gelmektedir. Çeşme kumsalında yapılacak bir düğünde çok fazla süslemelere ihtiyaç duyulmayacak güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden Çeşme’de düğün organizasyonları yapılırken çok fazla süslemelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Çeşme’nin beyaz kumsallarına en çok yakışan renkler kiremit, mint yeşili ve mor menekşesi olabilir. Masalar mor renkli menekşelerle süslenebilir. Gelin ve damadın geçeceği kumsal yoluna mor renkli mumlar ve çiçekler bırakılabilir.

Kumsal Düğünlerinde Damatlık ve Gelinlik Nasıl Olmalıdır?

Kumsalda bir ömür beraberliğe adım atmak isteyen çiftler için damatlık ve gelinlik seçimi de önemlidir. Kumsal düğünlerinde damatlık ve gelinlik seçimi yapılırken çiftin kumsalda rahat hareket edebilecekleri koleksiyonlar seçilmelidir. Çeşme’nin tarihi yapısından dolayı Helenistik dönemi çağrıştıran bir gelinlik; saçlara çiçekten veya zeytin dalından yapılmış taç takılarak uzun bir duvak tercih edilebilir. Ayakkabı olarak ise kumsalda rahat yürüyebileceği sandalet giyilebilir. Damat ise damatlığını seçerken açık tonlar seçmelidir. Kül rengi salopet, beyaz renkli gömlek ve mint yeşili bir ceket seçilebilir. Papyon ve kravat yerine hardal sarısı bir fötr şapka ile nostalji havasından esinlenebilirsiniz.

Şile’de Kumsalda Düğün

Birçok kişi tarafından yaz aylarında kumsal düğünleri tercih edilmektedir. Marmara bölgesinde Karadeniz’e kıyısı olan Şile’de, İstanbul’daki gelin ve damat adaylarının kumsalda düğün yapmak amacıyla tercih ettikleri bir ilçedir. Şile’de kumsalda düğün merkezden uzaklığı, sakinliği, doğası ile İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyen çiftler tarafından seçilmektedir. Balayına çıkmak için bütçeniz yetmiyorsa düğününüzü Şile’de ki bir kumsalda yaparak düğün ve balayını bir arada yapmış olursunuz.  Görsel şölenin ön plana çıktığı kumsal düğünlerinde deniz yıldızları, fenerler, rüzgar gülleri ile kumsalı süsleyebilirsiniz. Eğer nikah kıyacaksanız güneşin battığı her yerin kızıl renge boyandığı zamanı seçmelisiniz. Daha sonra da eşinizle doğanın sesi ve yıldızların altında ruhunuzun birleştiği romantik şarkılarda dans edebilirsiniz.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla