KADIN SAĞLIĞI İÇİN BİLİNMESİ GEREKEN BAZI ŞEYLER

0 58

 

Kabul edilmesi gereken bir durum ki kadınlar; Doktor ziyaretini çok kısa tutuyoruz ve hatta yapmıyoruz deseler bile zaman zaman doktora gitmektedirler. Bizlerde kadın sağlığı için hiçbir doktora gitmeye gereksinim duymadan önceden yapmanız gerekecek olan bazı hususlarda bilgi vermeye çalışacağız. İyi okumalar.

 

  1. Kesinlikle Stres Olayını Azaltmanız Gerekmektedir

Bütün doktorlar tarafından denilmekte olan şey “ Hasta olan birçok kadında görmüş olduğum en büyük problem olayı, bedenlerinde aşırı bir biçimde bulunmakta olan sorunlardır. “ demektedirler. Stres olayı kısırlıktan tutundan, tansiyon yüksekliğine, hatta oradan da anksiyete bozukluklar ve kalp gibi mühim haslıklara kadar olumsuz sonuçlar yarata bilmektedir. Bu yüzden de siz bu yazımızı okuyan bayanların sağlıkları açısından stres olayından uzak kalması gerekmektedir.

 

  1. Sürekli Olarak Diyet Yapma Olayını Tek Edin

Sağlıklı bir biçimde beslene bilme olayı için en sevdiğiniz bir içecekten tutundan da ne bileyim, en çok sevdiğiniz çikolatalı bir pasta kadar olsun diyet için bunlardan vazgeçmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Tek ana kural tüketeceğiniz her besin için “ yerinde ve ölçülü “ bir biçimde beslenmektedir. Yağsız bir biçimde olmakta proteinli gıdalardan tutunda sağlıklı yağlara kadar ve hatta karbonhidratlara kadar düzenli, orantılı ve her bir besin kaynağından yeteri derece de faydalandığınız sürece sağlığınız hep yerinde olacaktır.

 

  1. Kalsiyum Orantısı Fazla Olmakta Olan Gıdalara Aşırı Yüklenmeyin

Çok fazla bir miktarda emilmekte olan kalsiyum olayı böbrek taşı olsun ya da kalp rahatsızlığı önemli hususlar olsun, bu konularda maalesef sizi üzebilmektedir. Şayet 50’lili yaşların altında bir bayan iseniz gün içerisinde size en fazla 1,000 MG kalsiyum yeterli olmakta olurken, 50’lili yaşların üzerinde iseniz 1.200 miligram gizi bir kalsiyum orantısının alınması durumu gerekmektedir. Beslenme olayınızda ya da listenizde somon, badem ya da süt gibi günlük olarak, yaklaşık bir biçimde üç porsiyon derece kalsiyum açısından zengin olmakta olan gıdaları tüketmeniz sizin için yeterli olacaktır.

 

  1. Kardiyodan Olayının Daha Fazlasını Yapmaya Çalışın

Bayanlar osteoporoz olsun, kalp gibi problemler olsun, kanser gibi tehlikeli bir hastalık ya da diyabet tarzı rahatsızlıkların giderilebilmesi için ve bu hususta yardımcı bir nitelik görebilmesi için haftalık olan en az üç ya da bez defa kardiyo ya da ağırlık biçiminden egzersiz durumuna ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yalnızca bedensel faydası harici, ruh sağlığınızında düzene gelmesi için sizi bu durum denge de tutacaktır.

 

  1. Doğurganlık Olayını En Aşağı İndirin

Birden fazla bayan 30’lu gibi yaşlarının sonlarına doğru yaklaşırken ve hatta 40 gibi bir yaş aralığının en başlarında dahi hamilelik durumu olayını yaşamakta problem çekmemektedir. Yani bu belirttiğimiz yaş aralığında hamile kalabilen birçok bayan bulunmaktadır. Ancak, hal böyle iken, bir bayanın 32 gibi bir yaşa geldikten sonra doğurma ya da doğurganlık olayını düşürmeye başlayabilir. Bundan dolayı da, çocuk sahibi olabilme durumu olayı sadece doktorunuzun önerisine kalmıştır. Şayet, yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterler içerisinde iseniz, doğurganlık olayına girmeden önce bir hekime ya da doktora danışmanızda fayda vardır.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla