Doğru Çanta Bulma Rehberi 

0 65

Bugün çantalar, günlük kullanımda ya da özel bir etkinlikte kıyafetten sonra imajı olumlu ya da olumsuz yönde etkileyen en önemli aksesuarlardan biri. Teknoloji ve modanın bir araya gelmesi sonucu tasarlanan birbirinden çeşitli tarzdaki çantalar ise bir taraftan seçenekleri arttırırken diğer taraftan doğru parça için karar vermeyi güçleştiriyor. Bu durum da dolabımızda bir kere kullanılıp kenara atılan çantalardan bir yığın oluşmasına neden oluyor. İşte tam da bu yüzden imajımıza en uygun çanta seçimi için hazırladığımız doğru çanta bulma rehberi işinize çok yarayacak.

Yapılan en büyük hatalardan biri, çanta seçimlerinde giyilecek kıyafetin dikkate alınarak çantada sadece renk ve modele bakılmasıdır. Oysa ki büyük resme bakıldığında çanta seçimi,  çekiciliğimizi arttırabilecekken olduğumuzdan çok daha kısa ya da kilolu görünmemize neden olabilir. Bu yüzden doğru çantayı bulmak için beden yapımıza göre karar vermeliyiz. Karar aşamasında kullanılmasa dahi çantanın, askılı kol çantası özellikli bir çanta olması, dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Ardından beden yapımıza göre askının uzunluğu ya da kısalığına bakmalı, nerede taşıyacağımıza göre ise askının ince yapıda deri ya da zincir gibi mi yoksa kalın yapıda deri ya da kumaş gibi bir materyalden mi olmalı buna dikkat etmeliyiz. Örneğin hem davette hem de günlük kullanımda uzun askılı kol çantaları, çapraz kullanımda el ve kol kullanımını rahatlatırken özellikle bel bölgesinde yağlanma olan bedenler için daha zayıf bir görünüm oluşmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra uzun askılı kol çantalarını düz kullanım için daha çok etkinlik ve davetler tercih edilebilir.

Bedene Göre Çanta Seçiminin Önemi

Gelelim çanta askısının ince mi kalın mı olması gerektiğine. Bunun için yine beden yapımızı dikkate almamız gerekiyor. Örneğin omuzları dar olan kadınlar için kalın askılı çanta tercihi, çantanın da buna paralellik göstermesi sonucu  kıyafeti geri plana atacağı için hatalı bir tercih olacaktır. Eğer dar yapıda omuzlara sahipseniz ince yapıda askılı çantalar tercih etmelisiniz. Böylece vücut yapınızı ve kıyafetinizi daha olumlu bir şekilde ön plana taşımış olursunuz.

Kendiniz için doğru çanta bulma rehberiniz için bir kriter de çanta şeklidir. Çanta şeklini beden yapınızın karşıtı olacak modellerden tercih ederseniz kendiniz için en uygun görünümü de yakalamış olursunuz. Bunun için yuvarlak hatlara sahip kadınların uzun ve köşeli çantalara, uzun boylu ve düz hatlara sahip kadınların ise yuvarlak çantalara odaklanması yerinde olacaktır.Yorumun nedir ?

Send this to a friend
Araç çubuğuna atla